20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ
تجربه لذت های خاص در لندن,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
تجربه لذت های خاص در لندن
۱۴۰۰-۰۵-۲۴
بهترین تفریح های رایگان در تهران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
بهترین کارهایی که میتوانید رایگان در تهران انجام دهید!
۱۴۰۰-۰۵-۲۵
20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

چه به جادوگری علاقه داشته باشید، چه اعضای خانواده سلطنتی و چه نویسندگان، جاذبه های دیدنی زیادی در پایتخت اسکاتلند وجود دارد.

هیچ بازدید کننده ای از کارهای انجام شده در ادینبورگ کوتاهی نخواهد کرد. البته، مکانهای تاریخی زیادی وجود دارد، از قلعه در صخره ناهموار آن گرفته تا حیاط کلیسای Greyfriars کاملاً وحشتناک. در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون شگفت انگیزترین جاذبه های ادینبورگ را بررسی میکنیم.

موزه ملی اسکاتلند

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

این موزه غیرقابل قبول ادینبورگ شامل دو ساختمان متضاد اما مکمل است: یک کاخ ویکتوریایی ساخته شده از آهن و شیشه و دیگری قلعه ماسه سنگی مدرن با برج دایره ای چشمگیر. با همه چیز، از دالی گوسفند کلون شده گرفته تا گالری مد و نمایش های گسترده در فرهنگ های جهان، سخت است که بدانید از کجا شروع کنید. این پیاده روی ترکیبی عالی ادینبورگ و تور موزه ملی به تمرکز کاوش های شما کمک می کند.

 

Camera Obscura و World of Illusions

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

Camera Obscura و World of Illusions قدیمی و جذاب ، قدیمی ترین جاذبه بازدیدکنندگان ادینبورگ است که در سال 1835 ایجاد شد. این هزارتوی جذاب، دارای هزارتو از آینه ها و یک گالری جادویی، با توپ های پلاسما و توهمات نوری و قدیمی است. ستاره نمایش (و همنام)، دوربین مبهم، در اتاق پشت بام ویکتوریا نشسته است، و نماهایی بی نظیر از خیابانهای شهر اطراف و شهروندان پیاده روی را ارائه می دهد – شما از طریق جادوی فناوری سوراخ سوراخ به این عمل نگاه می کنید. این تور محبوب به شما کمک می کند تا از این جاذبه تاریخی و در عین حال عجیب اینده بهترین بهره را ببرید.

قلعه ادینبورگ

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

قلعه ادینبورگ برخی از بهترین چشم اندازهای شهر را دارد

قلعه قدرتمند قلعه ادینبورگ بر فراز شهر، بر روی صخره ای که در نتیجه هزاران سال فرسایش یخچالی شکل گرفته است، برج است. این تور راهنمایی شده راهی عالی برای کشف بهترین این مجموعه از ساختمانها و تاریخ پادشاهان ، محاصره و نبردهای آن است. هر روز در ساعت 1 بعدازظهر، یک تفنگ اسلحه از قلعه پایتخت بیرون می آید. از دیگر جاذبه های نظامی می توان به توپ 1457 مونس مگ و موزه جنگ اشاره کرد، در حالی که بچه ها می توانند گورستان سگ سربازان را جستجو کنند. همچنین چشم اندازهای پانورامایی از شهر زیبا را فرا می گیرد که تا دریا فرا می رسد.

 

کاخ خانه مقدس

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

کاخ مجلل Holyroodhouse واقع در انتهای پایین رویال مایل در نزدیکی ساختمان پارلمان اسکاتلند و صندلی آرتور است. این اقامتگاه سلطنتی از قرن 16 خانه پادشاهان و ملکه های اسکاتلند بوده است و همچنان محل اقامت رسمی ملکه است. تورهای تخصصی این کاخ شامل آپارتمان های دولتی، اتاق های تاریخی ماری، ملکه اسکاتلند و ویرانه های برانگیز ابی همسایه می شود.

گالری ملی اسکاتلند

 

گالری ملی اسکاتلند یکی از جواهرات شگفت انگیز (و رایگان) ادینبورگ است که در معبدی نئوکلاسیک بزرگ در باغهای پرنس اسکوئر قرار دارد که شامل مجموعه ملی هنرهای زیبا است. علاوه بر شاهکارهای قهرمانان تاریخ هنر رافائل ، بوتیچلی، ترنر، مونه و ون گوگ، مجموعه ای عالی از هنرهای اسکاتلندی، از جمله پرتره های حساس آلن رمسی، نابغه قرن 18 وجود دارد.

قبرستان Greyfriars Kirkyard

 

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

Greyfriars Kirkyard یک روش جایگزین برای کاوش در تاریخ ادینبورگ، از طریق کافه ها و آثار تشییع جنازه که به قرن شانزدهم برمی گردد، ارائه می دهد. این قبرستان که بیشتر برای بازدیدکنندگان وفادار سگ بابی مشهور است، گذشته وحشتناک تری دارد. یک زندان Covenanters در کنار آرامگاه سر جورج “بلویدی” مکنزی قرار دارد، که گفته می شود روح پوچ گرایانه او اغلب این سفرهای سرد قبرستانی را متوقف می کند – اگر جرات دارید یکی از آنها را انجام دهید.

بن بست مری کینگ واقعی

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

زیر پوست ادینبورگ به پیچ و خم خیابان های زیرزمینی سفر کنید و از قرن شانزدهم تا نوزدهم بسته می شود. نزدیکی Real Mary’s Close، که در زیر شهر قدیمی واقع شده است، منبع بسیاری از داستانهای شاداب و شگفت انگیز است، از شیوع طاعون گرفته تا یک دیدار اسرارآمیز سلطنتی، که در این تورهای عالی راهنمایی زنده شد.

باغ گیاه شناسی رویال

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

20 جاذبه دیدنی در ادینبورگ,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

این باغ های وسیع که در محلی به عنوان گیاه شناسی شناخته می شوند ، یکی از رنگارنگ ترین راه ها برای گذراندن یک بعد از ظهر در ادینبورگ هستند. تقریباً 13،500 گونه را کشف کنید، از جمله یک حوضچه زنبق عظیم ، باغ گرمسیر اسکاتلندی و گلخانه های ویکتوریایی پر از گیاهان عجیب و غریب از سراسر جهان. کافه آن بخاطر طعم های عالی اش مشهور است، که می توانید آن را بردارید و در یک روز گرم تابستان روی چمن خنک لذت ببرید. در زمستان، باغ گیاه شناسی سلطنتی به سرزمین عجایب سفید تبدیل می شود.

Royal Yacht Britannia

قدم در راه پادشاهی بردارید و سوار قایق بادبانی رویال بریتانیا شوید که زمانی ملکه را از بندر به بندر منتقل می کرد. این کشتی سلطنتی ، از سال 1954 تا 1997 در خدمت بود ، در ترمینال Ocean در لیث پهلو می گیرد و ارزش بازدید دارد. این تورهای صوتی از بازدیدکنندگان مشهور (لیز تیلور و فرانک سیناترا در بین آنها) حکایت می کند و حکایات دل انگیزی مانند رولزرویس فانتوم V درخشان را به اشتراک می گذارد ، که هنگام پیاده شدن عظمت وی ​​مورد استفاده قرار گرفت.

موزه نویسندگان

موزه نویسندگان برای هر کسی که علاقه مند به ادبیات اسکاتلند است باید بازدید شود

هیچ راهی بهتر از بازدید از موزه نویسندگان در ادینبورگ و میراث ادبی غنی اسکاتلند وجود ندارد. این مکان جالب در داخل خانه پله لیدی واقع شده است و در نزدیکی مایل رویال واقع شده است. مجموعه ای جذاب از پرتره ها، نشریات و اشیاء شخصی مربوط به قهرمانان ادبی اسکاتلند سر والتر اسکات، رابرت برنز و روبرت لوئیس استیونسون را کاوش کنید.

ورزشگاه بی تی موریفیلد

 

ورزشگاه BT موریفیلد نه تنها مسابقات راگبی بلکه کنسرت ها و رویدادهای دیگر را میزبانی می کند

BT Murrayfield ، خانه راگبی اسکاتلند ، یک مسابقه عالی برای طرفداران ورزش های محلی و بین المللی است. این ورزشگاه در سال 1925 با پیروزی تیم راگبی خانگی مقابل انگلیس افتتاح شد، رقابت شدیدی که تا به امروز ادامه دارد. تورهای ورزشگاهی شما را از طریق تونل معروف و به داخل زمین و همچنین نمایش های یادگاری، از جمله جام کلکته، می برد.

کلیسای جامع سنت ژایلز

بنای تاریخی ، کلیسای جامع

کلیسای جامع سنت جیلز که روی مسافت شگفت انگیز رویال مایل ایستاده است، به سنت جیلز ، قدیس حامی شهر و محافظ ناتوانان و جذامیان اختصاص داده شده است. سقف های طاقدار ، نجاری پیچیده و پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی شده (عمدتاً) ساختمان قرن 15 دارای یک فاکتور غیر قابل انکار است، در حالی که قلعه تاجی معروف نقش برجسته ای در افق ادینبورگ دارد. خارج از درب غربی، به دنبال قلب Midlothian باشید که در سنگ فرش قرار گرفته است – سنت محلی تا حدودی بدی می گوید که تف کردن روی آن برای شما خوش شانسی می آورد.

جان ناکس خانه

موزه

قدمت بخشهایی از خانه جان ناکس به اواخر قرن پانزدهم برمی گردد

این خانه فوق العاده چوبی قدیمی به سال 1470 برمی گردد و تنها خانه ای از نوع خود در رویال مایل است. تورهای پر جنب و جوش، فضای داخلی بلوط پوش و همچنین ساکنان سابق، از جمله جان نوکس، رهبر اصلاح طلبان و جیمز ماسمن، دوست و زرگر ماری، ملکه اسکاتلند را که در نهایت اعدام شد، روشن می کند.

گالری ملی هنرهای مدرن اسکاتلند

گالری هنر ، موزه

از کوبیسم و ​​اکسپرسیونیسم گرفته تا قطعات روسی و فرانسوی قرن بیستم، گالری ملی هنر مدرن اسکاتلند برای علاقه مندان به هنر غیرقابل قبول است. با دو ساختمان اوایل قرن نوزدهم برای کاوش (مدرن یک و مدرن دو) و فضای سبز وسیع و پر از مجسمه (از جمله کارهای خاکی برجسته چارلز جنکس)، ارزش آن را دارد که مرکز شهر را برای گالری ها ترک کنید. Modern Two شامل استودیوی دست نخورده ادواردو پائولوزی مجسمه ساز سابق ادینبورگ است.

بنای یادبود اسکات

یادبود

قله گوتیک ویکتوریایی بنای یادبود اسکات، بلندترین ادای احترام به نویسنده جهان است که به افتخار سر والتر اسکات، رمان نویس اسکاتلندی ساخته شده است. این باغ که در باغهای میدان پرنسس واقع شده است، 61 متر (200 فوت) ارتفاع دارد و 287 پله دارد – کسانی که از پله های باریک و مارپیچ و سنگی تیره بالا می روند، با برخی از بهترین چشم اندازهای شهر پاداش خواهند گرفت.

زمین پویا

موزه

همه چیز را درباره سیاره زمین در Dynamic Earth

این مرکز فوق العاده عجیب و غریب همه چیز را که می خواهید در مورد علم زمین بدانید، از بیگ بنگ و زاینده تا یخبندان و تکتونیک صفحه پوشش می دهد. تجربیات برجسته Dynamic Earth که در زیر چاله های صندلی آرتور در زیر ساختاری شبیه چادر بزرگ نشسته است، سفری در ماشین زمان عمیق و یک اکتشاف مجازی زیر آب در زیر دریایی زرد رنگ است.

مرکز قصه گویی اسکاتلند

تئاتر

مرکز قصه گویی اسکاتلند اجراهای متنوع و رویدادهای دیگر را برپا می کند | از جشنواره بین المللی قصه گویی اسکاتلند استفاده می شود. مرکز قصه گویی اسکاتلند یک مکان هنری است که محل جشنواره بین المللی قصه گویی اسکاتلند است، نمایش ها، نمایش فیلم ها و نمایشگاه هایی را برای حفظ و بازی با روایت های کشور اجرا می کند. لیست رویدادهای آن را مطالعه کنید و برای بازدید از داستان به وقت بازدید خود بپردازید. در بیرون ، یک ساختمان معاصر جسورانه خواهید دید. در داخل، این یک تجربه همهجانبه برای تخیل است.

 

موزه کودکی

با کاوش در زمان بازی کودکان در قرون گذشته در موزه کودکی، خاطرات جدیدی ایجاد کنید. این کپسول به عنوان اولین موزه ای که به تاریخ دوران کودکی اختصاص داده شده است ، شامل کنجکاوی های جوانی مانند سربازان قلع، قطارهای اسباب بازی و تاپ های چرخان است. مجموعه جذاب یادگاری ها به عروسک ملکه آن چوبی نادر 1740 در 1740 برمی گردد.

دادگاه مکارس

یادبود

دادگاه ماکارس در کنار موزه نویسندگان قرار دارد و ماجراجویی ادبی محور را ایجاد می کند

پلک بزنید و از یاد نبرید دادگاه ماکارس، حیاط خلوت که بزرگترین نویسندگان اسکاتلندی را از طریق نقل قولهای الهام بخش بر روی لحاف تکه ای از سنگهای پرچم نوشته شده است. این اثر ادبی ملی که در کنار موزه نویسندگان قرار دارد، از ماکارها (سازندگان) صنعت نوشتن تجلیل می کند. مکاری رسمی اسکاتلند (معادل کشور برنده جایزه شاعر) جکی کی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *