7 علامت هشداردهنده بارداری
دعای سریع الاجابه
۱۴۰۰-۰۵-۳۰
7 علامت آزاردهنده بارداری,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون,webgardoon
7 علامت آزاردهنده بارداری
۱۴۰۰-۰۵-۳۰

7 علامت هشداردهنده بارداری

برخی از علائم در دوران بارداری برای دوره مشابه هستند اما برخی دیگر باعث هشدار می شوند. تفاوت را از کجا می دانید؟ شاید تعجب کنید که چه علائمی در دوران بارداری نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد و چه علائمی می تواند تا ملاقات بعدی شما قبل از زایمان منتظر بماند. همیشه در ویزیت های خود از پزشک خود در مورد نگرانی های خود سوال کنید. اما به خاطر داشته باشید که برخی علائم نیاز به توجه سریع دارند. این مقاله از بخش بارداری مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 7 علامت هشداردهنده بارداری می پردازیم.

1. خونریزی

خونریزی در دوران بارداری به معنای متفاوت است. اگر خونریزی شدید و درد شدید شکم و گرفتگی های قاعدگی دارید یا احساس می کنید در سه ماهه اول بارداری از هوش میروید، این می تواند نشانه بارداری خارج رحمی باشد. حاملگی خارج رحمی، زمانی اتفاق می افتد که تخم بارور در جایی غیر از رحم کاشته می شود، می تواند زندگی را تهدید کند.

خونریزی شدید همراه با گرفتگی عضلات نیز می تواند نشانه سقط باشددر اولین یا اوایل سه ماهه دوم بارداری در مقابل، خونریزی همراه با درد شکم در سه ماهه سوم ممکن است نشان دهنده جدا شدن جفت باشد، که هنگام جدا شدن جفت از پوشش داخلی رحم رخ می دهد.

دونیکا مور، متخصص بهداشت زنان، می گوید: “خونریزی همیشه جدی است.” هرگونه خونریزی در دوران بارداری نیاز به توجه فوری دارد. با پزشک خود تماس بگیرید یا به اورژانس بروید.

اگر نمی توانید چیزی بخورید یا بنوشید، با کم آبی بدن مواجه می شوید. سوء تغذیه و کم آبی بدن می تواند به کودک شما آسیب برساند.

اگر تهوع شدید را تجربه میکنید، مراقبت های بهداشتی را برای خود انجام دهید. پزشک ممکن است برایتان دارو تجویز کند یا تغییر رژیم غذایی را توصیه کند.

3. سطح فعالیت نوزاد به طور قابل توجهی کاهش می یابد!

اگر به نظر می رسد که نوزاد قبلاً فعال شما انرژی کمتری دارد؟ ممکن است طبیعی باشد. اما چگونه می توانید تشخیص دهید؟ برخی از عیب یابی ها می توانند به تعیین مشکلی کمک کنند. برنشتاین پیشنهاد می کند که ابتدا چیزی سرد بنوشید یا چیزی بخورید. سپس به پهلو دراز بکشید تا ببینید آیا این کار باعث حرکت کودک می شود یا خیر.

شمارش ضربات نیز می تواند کمک کننده باشد. هیچ حرکت مطلوب یا بحرانی وجود ندارد، اما به طور کلی شما باید یک پایه را تعیین کنید و تصوری ذهنی از اینکه آیا کودک شما بیشتر یا کمتر حرکت می کند داشته باشید. به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید 10 ضربه یا بیشتر ضربه در دو ساعت داشته باشید. هرچیزی که کمتر باشد باید با پزشک تماس بگیرید.

در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک شما تجهیزات نظارتی دارد که می تواند برای تعیین اینکه آیا کودک در حال حرکت و رشد مناسب است استفاده شود.

 

4. انقباضات در اوایل سه ماهه سوم

انقباضات می تواند نشانه زایمان زودرس باشد. “اما بسیاری از مادران برای اولین بار ممکن است کار درست و اشتباه کار نادرست، را تشخیص ندهند. این انقباضات زایمان کاذب را انقباضات براکستون-هیکس می نامند. آنها غیرقابل پیش بینی، غیر ریتمیک هستند و شدت آنها افزایش نمی یابد. رودوک می گوید: “آنها در یک ساعت یا با هیدراتاسیون فروکش می کنند.” اما انقباضات معمولی حدود 10 دقیقه یا کمتر فاصله دارند و شدت آنها افزایش می یابد. “

اگر در سه ماهه سوم بارداری خود هستید و فکر می کنید دچار انقباض شده اید ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر برای تولد نوزاد هنوز زود است ، ممکن است پزشک شما بتواند زایمان را متوقف کند.

5.کیسه آب شما پاره میشود!

شما برای آشامیدن به آشپزخانه می روید و احساس می کنید که سیل آب به پاهای شما هجوم آورده است. روداک می گوید: “آب شما ممکن است شکسته شود ،” اما در دوران بارداری بزرگ شدن رحم می تواند بر مثانه شما نیز فشار وارد کند. بنابراین ممکن است نشت ادرار باشد. ” رودوک می گوید که گاهی اوقات شکستن آب مایع چشمگیری است ، اما در مواقع دیگر ظریف تر است.

او می گوید: “اگر مطمئن نیستید که ادرار در مقابل پارگی واقعی غشاء است ، به دستشویی بروید و مثانه خود را خالی کنید .” “اگر مایع ادامه یابد ، آب خود را شکسته اید.” با پزشک خود تماس بگیرید یا به بیمارستان بروید.

6. سردرد شدید مداوم ، درد شکم، اختلالات بینایی و تورم در سه ماهه سوم بارداری

این علائم می تواند نشانه پره اکلامپسی باشد. این یک بیماری جدی است که در دوران بارداری ایجاد می شود و به طور بالقوه کشنده است. این اختلال با فشار خون بالا و پروتئین اضافی در ادرار مشخص می شود که معمولاً بعد از هفته بیستم بارداری رخ می دهد.

فوراً با پزشک خود تماس بگیرید و فشار خون خود را آزمایش کنید. مراقبت های خوب قبل از تولد می تواند به ابتلا به پره اکلامپسی کمک کند.

7. علائم آنفولانزا

کارشناسان ما می گویند واکسن آنفولانزا برای زنان باردار مهم است زیرا زنان باردار بیشتر از سایر زنان در فصل آنفولانزا بیمار می شوند و عوارض جدی ناشی از آنفولانزا را دارند.

اما در صورت ابتلا به آنفولانزا، عجله نکنید به بیمارستان یا مطب پزشک بروید تا بتوانید آن را به سایر زنان باردار منتقل کنید. ابتدا با پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *