9 موزه برتر فلورانس را کاوش کنید!
یک تجربه منحصر به فرد در مادرید
یک تجربه منحصر به فرد در مادرید
۱۴۰۰-۰۶-۲۷
افسردگی نوجوانان
افسردگی نوجوانان
۱۴۰۰-۰۶-۲۸

9 موزه برتر فلورانس را کاوش کنید!

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، موزه های فلورانس در بین مجموعه های خود بهترین مجموعه جهان از هنر ایتالیایی دوره رنسانس، بین سالهای 1300 تا 1500 را دارند. به هر حال، رنسانس در فلورانس متولد شد، جهت هنر غربی را برای همیشه تغییر داد و بزرگترین هنرمندان آن تحت حمایت مدیچی و سایر خانواده های ثروتمند رشد کردند. بنابراین با کشف نکات برجسته این مجموعه، انتظار دیدن تعداد زیادی دوناتلو، گیبریتی، دلا روبیا و بوتیچلی، و دو مورد از مشهورترین مجسمه های میکل آنژ را داشته باشید.

 

لازم به ذکر است موزه های هنری بزرگ فلورانس محدود به رنسانس فلورانس نیست. به دنبال آثار ونیزی های بزرگ، Tintoretto و Titian، و همچنین یکی از بهترین پرتره ها و نقاشی های رافائل توسط رامبراند، ولاسکز و ون دیک باشید. و این همه هنر نیست:در موزه های فلورانس گنجینه هایی مانند مومیایی های مصری، مدهای تاریخی، ارابه باستانی و جواهرات مدیچی را جستجو کنید.

 

علاوه بر موزه های ذکر شده در اینجا، در میان جاذبه های گردشگری فلورانس، موزه های تخصصی کوچکتری وجود دارد که از نمایش جذاب هنرهای موزاییک پیچیده (Museo Opificio delle Pietre Dure) گرفته تا کسانی که طرح های غول های مد گوچی و فرگامو را جشن می گیرند. علاوه بر کاخ هایی که گالری های هنری رسمی را در خود جای داده است – کاخ اوفیزی و پیتی – کاخ های این شهر با آثار هنری گرانبها مبله شده اند و کلیساهای آن اغلب موزه های مخصوص خود را دارند. این تعداد زیادی از موزه ها فلورانس را به یکی از مکان های برتر برای بازدید هنر دوستان در ایتالیا تبدیل کرده است. گزینه های خود را با لیست برترین موزه های فلورانس کاوش کنید.

 

 

1. گالری اوفیزی

 

گالری اوفیزی در رودخانه آرنو

گالری اوفیزی در رودخانه آرنو

گالری Uffizi با همه اندازه های آن (که به عنوان یکی از بزرگترین موزه های هنری اروپا رتبه بندی می شود) به راحتی تنظیم شده است، راهی خوب برای مرور کلی تغییرات فوق العاده ای است که دوران رنسانس در نحوه درک و تصویر هنرمندان از جهان به وجود آورد. این ترتیب زمانی به شما امکان می دهد تغییر سبک ها را از نمای ثابت و مسطح بیزانسی از مدونها و قدیسان دنیوی دیگر به تصویرهای واقع گرایانه تر و انسانی تر، و همچنین آثاری که شامل پرتره، تم تمثیلی، حتی چشم اندازهای آمیخته با موضوعات مذهبی است، احساس کنید. به دیدن آثار متعدد هنرمندان معاصر در کنار هم زمینه ای برای بلوک باسترهای معروف اوفیزی به شما می دهد، مانند تولد زهره بوتیچلی.

 

بلیط Uffizi به دلیل محبوبیت آن زمان بندی شده است. شما می توانید این بلیط های پیش رو سفارش داده و یا شما می توانید یک را پرش خط: فلورانس آکادمی و Uffizi گالری تور که شما را راست گذشته خطوط در هر دو از این جاذبه ها و مطمئن می سازد که شما را به برجسته را ببینید و در مورد اهمیت خود را از راهنمای متخصص یاد بگیرند.

 

 

2. Galleria dell’Accademia (گالری آکادمی)

Galleria dell'Accademia (گالری آکادمی)

Galleria dell’Accademia (گالری آکادمی)

Accademia که در سال 1784 به عنوان مدرسه ای برای هنرمندان تاسیس شد، امروز مجموعه ای برجسته از آثار میکل آنژ را در اختیار دارد. یکی از این موارد است، دیوید او، که باعث می شود این موزه ارزش صف های طولانی را داشته باشد ، حتی اگر کپی مجسمه در همه جای شهر وجود داشته باشد. فراتر از میکل آنژ، گالری های دیگر شامل آثار مهم هنرمندان فلورانس از قرن 13 تا 16 است.

 

Accademia تنها جایی است که می توانید روند خلاقیت میکل آنژ را به عنوان مجسمه ساز دنبال کنید. در گالریا دل دیوید، چهار شخصیت ناتمام برده ها را خواهید دید که میکل آنژ برای مقبره پاپ ژولیوس دوم در رم برنامه ریزی کرده بود. او بین 1519 تا 1536 روی شش مجسمه کار کرد اما هرگز آنها را تکمیل نکرد (دو مجسمه دیگر در لوور پاریس هستند ). همچنین شکل سنت متی ناتمام است، که توسط میکل آنژ در سالهای 1505 تا 1506 مجسمه سازی شده و به عنوان یکی از 12 حواریون برای کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور در فلورانس در نظر گرفته شده است. ممکن است توجه داشته باشید که تخته سنگ مرمر نسبت به بردگان مسطح تر است – این مجسمه قرار بود در برابر دیوار بایستد و فقط از جلو دیده شود.

 

دیوید میکل آنژ در سال 1873 برای محافظت از او در برابر آب و هوا از محیط اصلی خود در پیکا دلا سیگنوریا به آکادمیا آورده شد و پس از حمله در سال 1991، پشت شیشه قرار گرفت. هنگامی که میکل آنژ 26 ساله بود، دیوید آنقدر در حالت و بیان شریف خود کامل بود که تنش نبرد آینده را با آرامش ترکیب می کرد، به طوری که حتی توسط معاصرانش نیز مورد ستایش قرار گرفت. دیوید در فلورانس به نماد آزادی تجدیدناپذیر آزادی تبدیل شد.

 

نکات برجسته آثار قرن پانزدهم در فروش فیورنتین عبارتند از سینه Adimari، با یک مراسم عروسی بزرگ در جلو، و مدونا توسط ساندرو بوتیچلی، در حدود 1470. The Sale Bizantine قدیمی ترین آثار این مجموعه را دارد که متعلق به سال قرنهای 13 و 14، از جمله صحنه مهم مصلوب شدن توسط پاچینو دی بوناگوئیدا، درخت زندگی (حدود 1310).

 

شما می توانید مطمئن باشید که دیوید میکل آنژ و دیگر آثار عالی را بدون تلف کردن ساعت ها در خطوط طولانی بلیط با یک خط عبور کنید: فلورانس آکادمی و تور گالری اوفیزی که این جاذبه های محبوب را با هم ترکیب می کند و شما را به خطوط اصلی می رساند، مطمئن هستید. پس از ورود به داخل، می توانید مستقیماً به مهم ترین آثار هر یک بروید و از راهنمای خود در مورد آنها بیاموزید.

آدرس: Via Ricasoli 58 ، فلورانس

 

 

3. گالریا پالاتینا

گالریا پالاتینا

گالریا پالاتینا

فقط آثار متعدد استادان ایتالیایی مانند تیتیان، تینتورتو، بوتیچلی، روبنس و رافائل نیستند که گالری پالاتین را روی نقشه هنری قرار داده اند، یا حتی ترکیبی از این آثار با آثار ون دیک و ولاسکز. سه مجموعه دیگر در کاخ پیتی شامل Galleria d’Arte Moderna (گالری هنرهای مدرن)؛ موزه صحنه و لباس و مد؛ و خزانه، مملو از جواهرات طلا و نقره و دیگر گنجینه های مدیچی. نقاشی ها و مجسمه ها در گالریا پالاتینا به ترتیب زمانی قرار نگرفته اند، بلکه به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاقهای تزئین شده مجلل نمایش داده می شوند.

 

با قدم زدن در باغهای مجاور بوبولی و لذت بردن از چشم اندازهای شهر زیر ، یکی از کارهای مورد علاقه در فلورانس ، از اضافه بار حسی همه این هنرها خلاص شوید.

 

 

4. موزه ملی کاخ بارجلو

موزه ملی کاخ بارجلو

موزه ملی کاخ بارگلو

در سال 1859، اولین موزه ملی ایتالیا در خارج از واتیکان ، شامل آثار مهم هنرمندان توسکانی قرن 14 تا 16، به ویژه دوناتلو، دلا روبیاس و میکل آنژ است. چهار شاهکار او تمرکز اتاقهای حیاط را تشکیل می دهد: یک بروتوس مرمریت (حدود 1540)؛ نقش برجسته مدونا و چایلد با جان تعمید دهنده جوان، یک تندو در حدود 1504 تراشیده شده است. دیوید (حدود 1531)، همچنین به آپولو کوچک معروف است. و اولین مجسمه بزرگ میکل آنژ مست باکوس، (1497-1499). در اینجا نیز مدل بنوسنو سلینی از پرسئوس، مجسمه مرمریت او نارسیس را مشاهده خواهید کرد.و مجسمه های کوچک برنزی او. هنگام بالا آمدن از پله ها متوجه حیوانات برنزی ویلای مدیچی می شوید.

 

تالار بزرگ قرن 14 در بالا آثار دوناتلو را نشان می دهد، از جمله آنها سنت جورج (1416)، دیوید مرمری اولیه، سالن برنز بعدی ساخته شده در 1430 و سنت جان در دوران کودکی. حتماً برای رقابت در پرتال شمالی تعمیدگاه، به دنبال مدلهای برونلسکی و گیبرتی باشید. در کنار یک اتاق حکاکی عاج، مجموعه ای از ماژولیکا و اتاقی پر از مینا و طلا وجود دارد که فلورانس در دوران رنسانس به خاطر آنها مشهور بود. در طبقه بالا یکی از نکات برجسته موزه وجود دارد: دو اتاق تراکت لعاب دار توسط آندریا و جیووانی دلا روبیا. در کنار آثار چندین استاد، آنچه Bargello را متمایز می کند توجه آن به هنرهای تزئینی و هنرهای سه بعدی است.

آدرس: Via del Proconsolo 4 ، فلورانس

 

 

5. Museo dell’Opera di Santa Maria del Fiore (موزه کلیسای جامع)

Museo dell'Opera di Santa Maria del Fiore (موزه کلیسای جامع)

Museo dell’Opera di Santa Maria del Fiore (موزه کلیسای جامع)

آثار هنری ارزشمندی که به کلیسای جامع فلورانس داده شده است، در موزه مجاور قرار داده شده است، به همراه اصل آثار آسیب پذیرتر، مانند پانل های برنزی غیبرتی، که برای نگهداری در داخل خانه آورده شده اند. برخی از بزرگترین شاهکارهای شهر در اینجا آمده است: آخرین Pietà میکل آنژ، گالریهای مرمری در اوایل قرن پانزدهم توسط لوکا دلا روبیا و دوناتلو، سنت جان تعمید دهنده وی و مریم مجدلیه، سوزن دوزی ابریشم و طلا و محراب نقره ای تعمیدگاه. اگرچه موضوعات اینجا تقریباً کاملاً مذهبی است، اما رسانه های مختلف و هنرهای مختلف تنوع فوق العاده ای به مجموعه می دهد.

 

 

6. Museo Archeologico (موزه باستان شناسی)

موزه باستان شناسی (موزه باستان شناسی)

موزه باستان شناسی (موزه باستان شناسی)

مهمترین موزه باستان شناسی در شمال ایتالیا بر اساس مجموعه گسترده آثار باستانی اتروسک ساخته شده توسط خانواده مدیچی بود. سایر مجموعه های مدیچی و بعدها آثار باستانی مصری، یونانی و رومی را اضافه کردند. اگرچه کل موزه مملو از گنجینه است، اما این نمایشگاه های اتروسکی هستند که واقعاً می درخشند، که توسط یکی از بهترین نمونه های شناخته شده هنر اتروسک، Chimera برنزی آریزو برجسته شده است. این موجود با بدن شیر، سر قوچ و دم مار در سال 1553 پیدا شد و بلافاصله توسط مدیچی دوک کوزیمو I کشف شد. این قطعه به همراه قطعات باستانی که شامل Minerva of Arezzo و سایر مفرغ ها است نشان داده شده است. سارکوفاگ مرمری Ramta Uzenai از Tarquinia، سفال تزئین شده و نقاشی های اتروسک.

 

در کنار آثار اتروسکی برنزهای یونانی و رومی وجود دارد که مهمترین آنها Idolino یونانی از قرن پنجم قبل از میلاد و سر اسب، برنز یونانی از دوره روم است. از دیگر ویژگی های برجسته موزه می توان به سکه های اتروسکی و قرون وسطایی و همچنین آثار طلا و نقره اشاره کرد. مجموعه مصر شامل مجسمه، سرامیک، نقش برجسته، تابوت، مومیایی ها، و ظروف از سلسله های مختلف مصر، از جمله یک ارابه های چوبی به خوبی حفظ شده از زمان رامسس من، 14 قرن قبل از میلاد.

آدرس: Piazza SS Annunziata ، فلورانس

 

 

7. Spedale degli Innocenti (بیمارستان بی گناهان)

Spedale degli Innocenti (بیمارستان معصومین)

Spedale degli Innocenti (بیمارستان معصومین)

بیمارستان بی گناهان اولین ساختمان رنسانس در فلورانس بود. این معمار توسط معمار فیلیپو برونلسکی، که گنبد کلیسای جامع را ساخت، به عنوان یک بیمارستان بنیادی طراحی شد. تا سال 1875، مادرانی که می خواستند نوزادان تازه متولد شده خود را به صورت ناشناس به سرپرستی پرورشگاه بسپارند، می توانند آنها را در “رووتا”، استوانه چوبی گردان در انتهای رواق، قرار دهند. Spedale به خاطر لژیگا، مجموعه ای از ستون ها با نقاشی های دیواری در زیر طاق ها و در سفره خانه های بالای درها، مشهور است، اما حتی بیشتر به خاطر ده مدالیون terra-cotta شیشه ای نوزادان با لباس های قنداق شده توسط Andrea della Robbia در حدود 1463 ایجاد شده است. اگرچه این مجموعه ها شامل نقاشی های دیواری و شاهکارهای متعددی از هنرمندان دوره رنسانس، از جمله ستایش جادوگران توسط Ghirlandaio ومدونا و کودک نوشته بوتیچلی، آن گالری ها همیشه باز نیستند.

آدرس: Piazza SS Annunziata ، فلورانس

 

8. موزه گالیله

موزه گالیله

موزه گالیله

در فلورانس رنسانس، علم یک هنر بود و از نظر مدیچی ها و دیگر انسان گرایان، این دو به طور جدایی ناپذیری در هم آمیخته بودند. با دیدن هنرمندی برخی از ابزارهای اولیه علمی جمع آوری شده در این موزه جذاب، ممکن است موافق باشید. کره، تلسکوپ، نصف النهار، ساعت های آفتابی و ابزارهای ناوبری را خواهید یافت. یازده اتاق مملو از مجموعه مدیچی از اسطرلاب، قطب نما، کره های آرماری، و دیگر سازهایی است که کار بهترین نقره های فلزی رنسانس و نجاری است. نکته برجسته مجموعه سازهای اصلی خود گالیله است.

آدرس: Piazza dei Giudici 1 ، فلورانس

سایت رسمی: https://www.museogalileo.it/fa/

 

 

9. Casa Buonarroti (خانه میکل آنژ)

کاسا بووناروتی

کازا بووناروتی

این خانه متعلق به میکل آنژ بود که تحت مالکیت آن نبود، اما توسط وارثانش به موزه آثار و زمانه های میکل آنژ تبدیل شد. میکل آنجلو بووناروتی جوانتر، مردی با فرهنگ بسیار اهل نامه، ایده تبدیل این خانه به یادبود و موزه را در سر داشت و در استخدام بهترین هنرمندان عصر حاضر برای تزئین آن از هیچ هزینه ای دریغ نکرد.

این شامل مجسمه های نقش برجسته میکل آنژ از مدونا دلا اسکالا است – اولین اثر او، که در 16 سالگی به پایان رسید – و نبرد قنطورس ها و لاپیت ها، که در 17 سالگی مجسمه سازی شد. این مجموعه همچنین شامل مدل چوبی نمای سن لورنزو است. و بیش از 200 نقاشی و طرح او، که به صورت چرخشی نمایش داده می شوند.

آدرس: Via Ghibellina 70، فلورانس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *