7 علامت که ثابت میکند افسردگی فقط در ذهنتان نیست!
علائم هشدار دهنده حمله قلبی,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
علائم هشدار دهنده حمله قلبی
۱۴۰۰-۰۵-۲۶
میگو,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
13ماده غذایی با پروتئین پایین که باید بخورید!
۱۴۰۰-۰۵-۲۶
افسردگی در زنان: علائم، دلایل و راه درمان

افسردگی در زنان: علائم، دلایل و راه درمان

7 علامت که ثابت میکند افسردگی فقط در ذهنتان نیست!

ما اغلب افسردگی را با درد جسمی جفت نمی کنیم اما تحقیقات نشان می دهد این بیماری روانی واقعاً می تواند صدمه ببیند. افسردگی میتواند منجر به درد بدن شود. و در حالی که ما اغلب این بیماری روانی را با درد عاطفی مانند غم، گریه و احساس ناامیدی همطراز می کنیم، منبع معتبر تحقیق نشان می دهد که افسردگی نیز می تواند به عنوان درد جسمی آشکار شود. از بخش سلامت روانی مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 7 علامت که ثابت میکند افسردگی فقط در ذهنتان نیست میپردازیم.

در حالی که ما معمولاً افسردگی را درد جسمی نمی دانیم، بعضی از فرهنگ ها چنین می کنند – به ویژه فرهنگ هایی که در آن “تابو” است که صریحاً در مورد بهداشت روان صحبت کنید.

به عنوان مثال، در فرهنگ های چین و کره، افسردگی یک افسانه تلقی می شود. بنابراین بیماران، غافل از اینکه درد جسمی ممکن است نشانه پریشانی روانشناختی باشد، به جای توصیف افسردگی، برای درمان علائم جسمی خود به پزشکان مراجعه می کنند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره افسردگی در زنان

برای شروع، این یک راه عالی برای بررسی وضعیت بدن و ذهن شماست. علائم جسمی می تواند زمانی را نشان دهد که دوره افسردگی شروع می شود یا شما را درمورد اینکه آیا ممکن است افسردگی داشته باشید یا خیر نشان می دهد.

از طرف دیگر، علائم جسمی نشان می دهد که افسردگی در واقع بسیار واقعی است و می تواند برای سلامت عمومی ما مضر باشد.

در ادامه هفت مورد از رایج ترین علائم جسمی افسردگی آورده شده است:

 

1. خستگی یا ثابت ماندن سطح انرژی پایین

خستگی علامت شایع افسردگی است. گاهی اوقات همه ما سطح انرژی کمتری را تجربه می کنیم و می توانیم صبح تنبلی خود را احساس کنیم، امیدواریم بجای کار در رختخواب بمانیم و تلویزیون تماشا کنیم.

در حالی که ما اغلب معتقدیم که خستگی ناشی از استرس است، افسردگی همچنین می تواند باعث خستگی شود. با این وجود، برخلاف خستگی روزمره، خستگی ناشی از افسردگی همچنین می تواند باعث مشکلات تمرکز، احساس تحریک پذیری و بی علاقگی شود.

دکتر مائوریتزیو فاوا منبع اعتماد ، مدیر برنامه تحقیقات بالینی در بیمارستان عمومی ماساچوست بوستون، اشاره می کند که افراد افسرده اغلب خواب غیر ترمیمی را تجربه می کنند، به این معنی که حتی پس از یک شب استراحت کامل احساس کندی می کنند.

با این حال، از آنجا که بسیاری از بیماری های جسمی، مانند عفونت ها و ویروس ها نیز می توانند باعث خستگی شوند، تشخیص اینکه آیا خستگی به افسردگی مربوط است یا خیر، چالش برانگیز است.

یکی از راه های تشخیص: در حالی که خستگی روزمره نشانه این بیماری روانی است، علائم دیگری مانند غم و اندوه، احساس ناامیدی و آندونی (عدم لذت از فعالیت های روزمره) نیز ممکن است در هنگام افسردگی وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: چطور با افسردگی کنار بیاییم؟

 

2. کاهش تحمل درد (معروف به همه چیز بیشتر صدمه می زند)

آیا هرگز احساس می کنید اعصاب شما در حال سوختن است و با این وجود نمی توانید هیچ دلیل جسمی برای درد خود پیدا کنید؟ همانطور که مشخص شد، افسردگی و درد اغلب با هم وجود دارند.

یک مطالعه در سال 2015 ارتباط بین افراد افسرده و کاهش تحمل درد را نشان داد، در حالی که مطالعه دیگری در سال 2010 نشان داد که درد تأثیر بیشتری بر روی افراد افسرده دارد. این دو علامت رابطه علت و معلولی مشخصی ندارند، اما مهم است که آنها را با هم ارزیابی کنید، به خصوص اگر دکتر شما دارو را توصیه کند.

برخی از تحقیقات منبع معتبر را پیشنهاد می کنند که استفاده از داروهای ضد افسردگی نه تنها به تسکین افسردگی کمک می کند، بلکه می تواند به عنوان ضد درد نیز عمل کند و با درد مقابله کند.

بیشتر بخوانید: دلایل افسردگی

 

3. کمر درد یا درد در عضلات

ممکن است صبح احساس خوبی داشته باشید، اما هنگامی که در محل کار خود هستید یا پشت میز مدرسه نشسته اید، کمر شما شروع به درد می کند. این می تواند استرس باشد، یا می تواند افسردگی باشد. اگرچه آنها اغلب با وضعیت بد وضعیتی یا آسیب دیدگی همراه هستند، اما کمردرد نیز می تواند از علائم پریشانی روانشناختی باشد.

یک مطالعه تحقیقاتی 2017 منبع معتبر 1013 دانشجوی دانشگاه کانادایی ارتباط مستقیمی بین افسردگی و کمردرد پیدا کرد.

مدت هاست که روانشناسان و روانپزشکان اعتقاد دارند که مسائل عاطفی می تواند باعث درد و دردهای مزمن شود ، اما هنوز در مورد موارد خاص مانند ارتباط بین افسردگی و پاسخ التهابی بدن تحقیق می شود.

مطالعات جدید نشان می دهد منبع معتبر که التهاب در بدن ممکن است ارتباطی با مدارهای عصبی مغز ما داشته باشد. تصور می شود که التهاب ممکن است سیگنال های مغزی را قطع کند منبع مطمئن، و بنابراین ممکن است در افسردگی و نحوه درمان آن نقش داشته باشد.

بیشتر بخوانید: 10 راهکار برای درمان سریع افسردگی

 

4. سردرد

تقریباً همه سردردهای گاه به گاه را تجربه می کنند. آنها آنقدر رایج هستند که ما اغلب آنها را به عنوان چیز جدی نمی نویسیم. موقعیت های استرس زای کاری، مانند درگیری با یک همکار ، حتی می تواند این سردردها را تحریک کند.

با این حال، ممکن است همیشه سردرد شما ناشی از استرس نباشد، به خصوص اگر در گذشته همکار خود را تحمل کرده باشید. اگر متوجه تغییر سردردهای روزانه شدید، می تواند نشانه افسردگی باشد.

برخلاف سردردهای دردناک میگرنی، سردردهای مرتبط با افسردگی لزوما عملکرد فرد را مختل نمی کنند. بنیاد ملی سردرد به عنوان “سردردهای تنشی” توصیف شده است، این نوع سردرد ممکن است مانند یک احساس ضعف خفیف، به خصوص در اطراف ابرو احساس شود.

در حالی که این سردردها بدون داروی مسکن بدون درد به شما کمک می کنند، اما به طور مرتب دوباره بروز می کنند. گاهی سردردهای تنشی مزمن می توانند نشانه ای از اختلال افسردگی اساسی باشند.

با این حال، سردرد تنها نشانه نیست

که ممکن است درد شما روانی باشد. افراد مبتلا به افسردگی اغلب علائم اضافی مانند غم و اندوه ، احساس تحریک پذیری و کاهش انرژی را تجربه می کنند.

بیشتر بخوانید: اگر اضطراب یا افسردگی دارید این غذاها را نخورید!

 

5. مشکلات چشمی یا کاهش بینایی

آیا می یابید دنیا مبهم به نظر می رسد؟ در حالی که افسردگی ممکن است باعث شود خاک جهان خاکستری و تیره به نظر برسد، یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2010 در آلمان نشان می دهد که این نگرانی در مورد بهداشت روانی ممکن است در بینایی فرد تأثیر بگذارد.

در آن مطالعه که بر روی 80 نفر انجام شد ، افراد افسرده در دیدن تفاوت های سیاه و سفید مشکل داشتند. این ممکن است توضیح دهد که چرا افسردگی می تواند جهان را مبهم نشان دهد.

بیشتر بخوانید: 5 دمنوش عالی برای افسردگی

 

6. درد یا ناراحتی معده در شکم

این احساس فرو رفتن در معده شما یکی از قابل تشخیص ترین علائم افسردگی است. با این حال، هنگامی که شکم شما شروع به گرفتگی می کند، نوشتن آن به عنوان گاز یا درد قاعدگی آسان است.

دردی که بدتر می شود، به ویژه هنگامی که استرس ایجاد می شود ، ممکن است نشانه افسردگی باشد. در حقیقت، محققان دانشکده پزشکی هاروارد پیشنهاد می کنند که ناراحتی معده مانند گرفتگی عضلات، نفخ و حالت تهوع می تواند نشانه ای از ضعف سلامت روانی باشد.

پیوند چیست؟ طبق گفته آن محققان هاروارد، افسردگی می تواند باعث ایجاد یک سیستم گوارشی ملتهب شود، همراه با دردی که به راحتی با بیماری هایی مانند بیماری التهابی روده یا سندرم روده تحریک پذیر اشتباه گرفته شود.

پزشکان و دانشمندان گاهی اوقات از روده به عنوان “مغز دوم” یاد می کنند، زیرا آنها ارتباطی بین سلامت روده و بهزیستی روان پیدا کرده اند. معده ما پر از باکتری های خوب است و در صورت عدم تعادل باکتری های خوب، علائم اضطراب و افسردگی ایجاد می شود.

خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مصرف پروبیوتیک می تواند سلامت روده فرد را بهبود بخشد، که ممکن است باعث افزایش خلق و خو نیز شود، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره افسردگی در مردان

 

7. مشکلات گوارشی یا برنامه نامنظم روده

مشکلات گوارشی مانند یبوست و اسهال ممکن است شرم آور و ناراحت کننده باشد. غالباً ناشی از مسمومیت غذایی یا ویروس های دستگاه گوارش، تصور اینکه ناراحتی روده از یک بیماری جسمی ناشی می شود، آسان است.

اما احساساتی مانند غم، اضطراب و غرق شدن می توانند مسیرهای گوارشی ما را مختل کنند. یکی از مطالعات 2011 منبع معتبر ارتباط بین اضطراب، افسردگی و درد دستگاه گوارش را نشان می دهد.
درد راه دیگری برای برقراری ارتباط مغز شما است

اگر از شناسایی و صحبت در مورد احساسات ناراحت کننده مانند ناراحتی، عصبانیت و شرم احساس ناراحتی می کنید، این امر میتواند احساسات را به طور متفاوتی در بدن نشان دهد.

طبق انجمن روانشناسی آمریکا، افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روحی است که هر ساله 14.8 میلیون بزرگسال آمریکایی را درگیر می کند.

افسردگی می تواند در اثر عوامل مختلفی مانند ژنتیک، قرار گرفتن در معرض استرس یا ضربه دوران کودکی و شیمی مغز ایجاد شود. افراد مبتلا به افسردگی برای بهبودی کامل معمولاً نیاز به کمک حرفه ای مانند روان درمانی و دارو دارند.

بنابراین در زمان ملاقات، اگر شک دارید که این علائم جسمی بیش از سطح باشد، درخواست کنید تا از نظر افسردگی و اضطراب غربالگری شود. به این ترتیب ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی شما می تواند شما را با کمکی که لازم دارید ارتباط دهد

 

بیشتر بخوانید: 7 تمرین عالی یوگا برای مبارزه با افسردگی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *