13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!
زیباترین پارک ها و فضاهای سبز در برلین,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
زیباترین پارک ها و فضاهای سبز در برلین
۱۴۰۰-۰۵-۲۵
معرفی 15 جاذبه دیدنی در برلین,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
معرفی 15 جاذبه دیدنی در برلین
۱۴۰۰-۰۵-۲۵

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!

هنگام صحبت از ایران، جزایر معمولاً به ذهن نمی رسند، اما در واقع، ایران دارای چندین جزیره در خلیج فارس است. بزرگترین آن قشم به شکل دلفین است که به عنوان “جزیره هفت عجایب” شناخته می شود. این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون را بخوانید تا 13 دلیل پیدا کنید که چرا همه باید از این جزیره شگفت انگیز دیدن کنند.

 

 

طبیعت دست نخورده

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

غارها، دره ها، جنگل ها و گذرگاه های باریک، همه دست نخورده و تا آنجا که می توانند خالص هستند، منتظر خیره شدن هر کسی هستند که تاب تحمل آفتاب و رطوبت تپنده را دارد. قشم بهشت ​​است، مخصوصاً برای دوستداران طبیعت.

 

فرهنگ

فرهنگ در مناطق جنوبی و جزایر ایران بر خلاف بقیه کشور است. آنچه بلافاصله خودنمایی می کند لباس زنان است. اکثر زنان در قشم دو نوع نقاب می پوشند، پوشش صورت، که برای مقاصد مذهبی نیست، بلکه برگرفته از تاریخ است. یک نوع شبیه ابروهای ضخیم و سبیل از دور است. این ترفندی بود که در گذشته برای فریب مهاجمان احتمالی در اشتباه گرفتن زنان با مردان استفاده می شد. دیگری یک روکش دوزی مستطیل شکل است که فقط چشم ها را نشان می دهد و به محافظت از صورت در برابر باد، ماسه و آفتاب سوختگی کمک می کند. چادری سیاه در اینجا یک منظره نادر است، زیرا زنان ترجیح می دهند از چادرهای رنگی و گلدار استفاده کنند.

موسیقی بندری یا موسیقی شهرهای بندری جنوبی نیز طعم بی نظیری دارد. این بسیار شاد است، معمولاً در عروسی ها پخش می شود و دارای رقص مشخص است.

 

 

مردم

ایرانیان از نظر قومیتی متنوع هستند و مکان مناسبی برای مشاهده این شهر قشم است، همچنین دارای جمعیت عرب و آفریقایی-ایرانی است که از برده هایی هستند که قرن ها پیش به اینجا آورده شده اند یا برای کار به عنوان ملوان به ایران آمده اند.

 

 

نیازی به ویزا نیست!

قشم هم یک منطقه عاری از عوارض است و هم مکانی است که گردشگران خارجی می توانند بدون ویزا وارد آن شوند، و برای کسانی که در منطقه خلیج فارس هستند و می خواهند به طعم و مزه از فرهنگ و مهمان نوازی ایرانی بچشند، ایده آل است.

 

 

آرامش و خلوتی

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

اگر تا به حال احساس کردید که باید از همه چیز دور شوید، به قشم بیشتر نگاه نکنید. گذشته از مناطق خرید مملو از مردم، احساس خواهید کرد که کل جزیره را در اختیار خود دارید. این امر غیر معمول نیست که بدون وجود روح دیگری در جاذبه ها کاوش کنید، و در حالی که در سواحل هستید، احتمالاً تنها شرکت دیگر شما برخی از شترها هستند که برای تحقیق و تحقیق به آنجا رفته اند.

 

 

بودجه مناسب

از جاذبه ها گرفته تا اقامتگاه ها، قشم مکانی مقرون به صرفه برای بازدید است. برخی از جاذبه ها رایگان هستند و برخی دیگر هزینه ورودی کمی دارند. به طور کلی، شما متوجه خواهید شد که این جزیره بسیار ارزان تر از سایر شهرهای ایران است، در حالی که سایتها را به همان اندازه، اگر نه بیشتر، جذاب، ارائه می دهید.

 

میراث فرهنگی ناملموس یونسکو

یونسکو هنر ساختن لنج، قایق های کوچک و چوبی را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس خود به ثبت رسانده است و بهترین مکان برای دیدن چشم انداز، کشتی سازی نزدیک روستای لافت است. این کشتی های ماهیگیری در مراحل مختلف ساخت، رنگ آمیزی و یا عزیمت به اولین سفر خود هستند.

 

 

رمز و راز

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

 

قشم یک منطقه مرموز است. جزر و مد بالا و پایین جزیره ناز غیرقابل پیش بینی است، بنابراین در جزر و مد به راحتی گیر می افتد. جنگل حرا (حرا) پدیده مشابهی دارد و افسانه ها می گویند که دره ستاره ها مملو از جن است. در واقع، فیلم اژدها وارد مانی حقیقی در سال 2016 برخی از اسرار این جزیره را بررسی کرد.

 

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

 

روستای محلی می ماند!

تختخواب ها و اقامتگاه های محلی و اقامتگاه های خانگی نیز در این جزیره موجود است که بسیاری از آنها خدمات گشت و گذار ارائه می دهند. در حالی که هتل ها نیز فراوان هستند، اما این اقامتگاه های ساده ممکن است تجربه ای واقعی و فراموش نشدنی را با افراد محلی ارائه دهند.

 

حیات وحش و زندگی دریایی

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

اگر صبح زود راهی جزیره هنگام شده اید، می توانید دلفین هایی را که برای بازی بیرون می آیند صید کنید. قدم زدن در جزیره شما را با گوزن های بومی روبرو می کند که سم های خود را برای استخراج آب شیرین به زمین فشار می دهند. خلیج فارس مملو از ماهی های رنگارنگ گرمسیری و ماهیان خاردار است و در جنگل حرا، با خرچنگ، ​​پلیکان و لک لک از مسیرها عبور خواهید کرد. در سرتاسر جزیره، مراقب گله های شترانی باشید که معمولاً در ساحل ایستاده یا در آب زانو زده اند و به دریا خیره شده اند.

 

 

دسترسی سریع به جزایر دیگر

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

سایت های در این 500 مایل مربعی (1295 کیلومتر مربعی) جزیره تواند شما را مشغول نگه دارید، اما نزدیکی آن به جزایر دیگر را آسان می کند برای کشف دیگر مکان های زیبا مانند جزیره هرمز، باید سرزمین عجایب زمین شناسی برای شناخته شده دره رنگین کمان آن همچنین ارزش سفر به بندرعباس و آشنایی با این شهر بندری بی خیال جنوبی را دارد باید ببینید.

 

 

بندر تاریخی لافت

13 دلیل که باید از این جزیره قشم دیدن کنید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

گذشته از شگفتی های طبیعی، نمی خواهید بندر تاریخی لافت را در قسمت شمالی جزیره از دست بدهید. با ایستادن بر روی تپه در بالا، چشم انداز خیره کننده بادگیر یا بادگیر را مشاهده خواهید کرد که در اینجا بیشتر از یزد فراوان است . چاه ها و آب انبارهای سنتی از دیگر نکات برجسته هستند.

 

 

مساجد

مساجد بزرگ اصفهان، با خود کاشی کاری پیچیده، به سختی آنچه که شما در قشم، که در آن مساجد در سمت ساده تر پیدا کنید. اما یک تفاوت مهم وجود دارد که در بیشتر قسمت های دیگر پیدا نمی کنید: یک مناره. اکثریت ساکنان جزیره در مقابل مسلمانان شیعه سنی هستند و مساجد آنها این تفاوت را هم در معماری عمومی و هم در تعداد مناره ها نشان می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *