7 عادت ساده برای بهبود نظم و انضباطتان
چطور ذهینت ورشکسته نداشته باشیم؟
چطور ذهینت ورشکسته نداشته باشیم؟
۱۴۰۱-۱۲-۰۸
50 جمله تائیدی روزانه برای تغییر زندگی
50 جمله تائیدی روزانه برای تغییر زندگی
۱۴۰۱-۱۲-۰۹

7 عادت ساده برای بهبود نظم و انضباطتان

فهرست عناوین

یادگیری چگونگی تسلط بر خود انضباطی دشوار است. منظورم این است که حتی دانستن نحوه ایجاد نظم و انضباط به عنوان یک شاگرد سخت است! خبر خوب این است که حتی اگر گاهی به نظر برسد که کنترلی بر جنبه های خاصی از زندگی خود ندارید، باز هم میتوانید آن را کنترل یا وضعیت را بهبود نمایید. فقط هنوز آن را نمی دانید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نکاتی را برای خود انضباطی بیاموزید.

انضباط شخصی یکی از آن چیزهایی است که نیاز به تمرین و پرورش مداوم دارد، مانند هر چیزی که توسعه آن زمان می برد. با تمرین، شما نیز می توانید دریابید که چگونه نظم و انضباط خود را بهبود بخشید. اما ابتدا بیایید به این بپردازیم که خود انضباط چیست. در ادامه به بررسی 7 عادت ساده برای بهبود نظم و انضباطتان می پردازیم.

خود انضباطی چیست؟

انضباط شخصی اساساً توانایی شما برای کنترل اعمال، احساسات و عواطف است. وقتی نوبت به امور مالی شما می‌رسد، توانایی شما برای پایبندی به برنامه های خود برای پرداخت بدهی، پس انداز و سرمایه گذاری است. هنگامی که یاد بگیرید چگونه بر رفتارهای خود انضباطی تسلط پیدا کنید، انگیزه خواهید داشت و احتمال موفقیت شما افزایش می یابد. بنابراین بسیار قوی با نیروی اراده، که کنترل تکانه ها و اعمال فرد است، مرتبط است.

اراده به این معناست که چگونه روی یک کار متمرکز می‌شوید، در حالی که نظم و انضباط شخصی بیشتر به زمانی مربوط می‌شود که از قبل برای تقویت نیروی اراده اقدام مداوم انجام دهید. انضباط شخصی و اراده هر دو دست به دست هم می‌دهند.

 

فواید خود انضباطی

دلایل مثبت زیادی برای تبدیل شدن به یک فرد منظم وجود دارد. بهبود نظم و انضباط خود مزایای بسیاری دارد که در زیر ذکر کرده ام.

اضطراب را کاهش می دهد

وقتی کنترل رفتار خود را در دست دارید، احتمال کمتری دارد که احساس اضطراب کنید. شما قادر خواهید بود وظایف را به موقع انجام دهید و کارهای بیشتری را انجام دهید. بنابراین این یک انگیزه بزرگ برای یادگیری نحوه ایجاد نظم و انضباط است.

توانایی شما را برای دستیابی به اهداف بلند مدتتان افزایش می دهد

با حواس پرتی کمتر و شکست های تحمیلی، یادگیری نحوه بهبود نظم و انضباط به شما امکان می دهد به اهداف خود برسید. همچنین به این معنی است که سریعتر از زمانی که به خود اجازه دهید حواس خود را پرت کنید، به آنها برسید.

باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید

وقتی در مسیر رسیدن به اهداف خود هستید، احساس شادی بیشتری می کنید زیرا در حال پیشرفت هستید. بهبود نظم و انضباط خود سهم عمده ای در این امر دارد.

شما انعطاف پذیرتر می شوید

همانطور که یاد می گیرید چگونه نظم و انضباط ایجاد کنید، توانایی شما برای مقاومت در برابر وسوسه افزایش می یابد. به نوبه خود، این باعث می‌شود که در شرایط مختلف انعطاف‌پذیرتر شوید. شما آنقدر وسوسه نخواهید شد که از کاری که در حال انجام آن هستید دست بکشید یا پیشرفت خود را کاهش دهید.

 

 

7 راه ساده برای بهبود نظم و انضباط خود

یادگیری نحوه ایجاد نظم و انضباط به شما این امکان را می دهد که عادت های بد را کنار بگذارید، به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت برسید و زندگی خود را به کلی تغییر دهید. به آن به عنوان سرمایه گذاری روی خود فکر کنید. در اینجا، ما هفت نکته برای خود انضباطی را بیان کرده ایم تا شما را به سمت زندگی بهتری که شایسته آن هستید سوق دهد. تا زمانی که مایل باشید برای آن کار کنید.

1. شمارش معکوس کنید، سپس اقدام کنید

وقتی احساس بی انگیزگی می کنید، از ده شمارش معکوس کنید، سپس خودتان را مجبور کنید هر کاری که انجام می دهید انجام دهید. یک شمارش معکوس سریع می تواند به شما کمک کند تا به فضای ذهنی مناسب برای ایجاد انگیزه تبدیل شوید.

گاهی اوقات تنها چیزی که ما نیاز داریم کمی فشار برای برداشتن گام بعدی است—به این ترتیب بهبود نظم و انضباط شخصی آغاز می شود.

 

2. اهداف خود را در جایی قرار دهید که بتوانید هر روز آنها را ببینید

نوشتن یک هدف آن را واقعی تر می کند و این بخش بزرگی از نحوه ایجاد نظم و انضباط است. آن را در جایی آویزان کنید که اغلب آن را ببینید و از خود الهام بگیرید – روی میز کار، در اتاق خواب، در ماشین و … هدف را در برنامه ریز سالانه خود بنویسید. آن را در تقویم آشپزخانه خود قرار دهید. باید به هر کجا که نگاه می کنید باشد. همچنین می‌توانید یادآوری‌های تقویم واقعی را روی تلفن خود تنظیم کنید تا یک بار در هفته یا بیشتر خاموش شوند. اما با خودت خوب باش خودتان را نترسانید و شرمنده اهدافتان نباشید. بلکه شاد، مثبت و دلگرم کننده باشید.

انگیزه خود را با نوشتن جملات مربوط به نظم و انضباط شخصی از افرادی که مورد تحسین خود قرار می دهید، افزایش دهید. اگر مطمئن نیستید که اهداف درستی دارید، مدتی را صرف بررسی اهداف خود کنید تا مطمئن شوید که آنها با چیزهایی که واقعاً برای خود می خواهید هماهنگ هستند.

بیشتر بخوانید: چگونه روی اهداف خود، نه دیگران تمرکز کنیم؟

 

 

3. به خود یادآوری کنید که چرا شروع کردید

از میان تمام نکات انضباط شخصی در اینجا، این یکی واقعاً می تواند به شما کمک کند تا زمانی که زندگی چالش برانگیز است ادامه دهید. هدف نهایی خود را بدون اینکه به خودتان اجازه دهید فراموش کنید از کجا شروع کرده اید را در ذهن داشته باشید.

به طور مداوم به خود یادآوری کنید – به خصوص وقتی سخت می شود – چگونه و چرا این هدف را تعیین کرده اید و پس از اتمام کار به چه چیزی دست خواهید یافت.

تصور کنید که کنترل کامل زندگی خود را به دست گرفته اید و به هر هدف خاصی که تعیین کرده اید دست یافته اید. یادآورهایی را روی تلفن خود تنظیم کنید تا به خودتان بگویید که چقدر پیشرفت کرده اید و چقدر به خود افتخار می کنید. جملات تاکیدی نیز راهی عالی برای تمرکز بر روی چرایی خود هستند.

 

4. ابتدا اهداف کوچک تعیین کنید

سعی کنید با بالا گذاشتن نوار، خود را در مورد نحوه ایجاد نظم و انضباط غرق نکنید. اعتماد به نفس خود را با تعیین و دستیابی به یک هدف کوچک قبل از اینکه به دنبال یک هدف بزرگ باشید، افزایش دهید.

به عنوان مثال، اگر هدف نهایی شما دویدن 5 مایل بدون توقف است، هدف اولیه را برای دویدن یک چهارم مایل بدون توقف تعیین کنید.

با خودتان صبور باشید و سعی کنید از این روند ناامید نشوید. دستیابی به آن اهداف کوچک در ابتدا می تواند انگیزه لازم برای ادامه راه را به شما بدهد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه نظم و انضباط خود را در طول زمان، با شروع کوچک، بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید: چگونه در مسیر اهداف بمانیم؟

 

5. اولویت بندی را تمرین کنید

تصمیم بگیرید که کدام کارها ارزش بیشتر تلاش را دارند، سپس روز خود را طوری سازماندهی کنید که آنها را کاملاً شکست دهید. اگر یک برنامه مطالعه تنظیم کنید، کمتر احتمال دارد که کارهای نه چندان دلچسب را به تعویق بیندازید. کارهایی را که لزوماً دوست ندارید را در راس اولویت های خود قرار دهید و به جای اینکه آنها را برای یک روز دیگر به تعویق بیندازید، از انجام آنها راحت می شوید.

 

6. نقاط ضعف خود را بشناسید

اگر می خواهید بدانید چگونه بر نظم و انضباط خود مسلط شوید، به طور فعال با نقاط ضعف خود مبارزه کنید. تعیین کنید که چگونه ممکن است دچار لغزش شوید و چگونه می توانید از وقوع آن جلوگیری کنید. برای مثال، اگر می‌دانید که باید این شنبه ۵K اجرا کنید، اما دوستتان جمعه شب باربیکیو می‌خواند، بهتر است از آن صرفنظر کنید.

یا اگر می‌دانید که باید یک ساعت زودتر به سر کار بروید، اما کمی اهل شب‌شناسی هستید، روی ملاتونین سرمایه‌گذاری کنید. شما ابزاری برای مبارزه با شیاطین خود دارید. شما فقط باید آنها را شکار کنید.

 

7. از دوستان بخواهید که شما را مسئول بدانند

اگر کسی که شما را تحسین می کنید در حال تماشای آن باشد، احتمال کمتری دارد که به اهداف خود تقلب کنید. از قهرمان خود (یا فقط BFF خود) بخواهید در کنار شما یک هدف تعیین کند. می توانید همدیگر را تشویق کنید . و وقتی شرایط سخت می‌شود، می‌توانید با یادگیری نحوه ایجاد نظم به یکدیگر فشار بیشتری بدهید.

بیشتر بخوانید: ساخت سلامت روانی بهتر

 

 

نمونه های خود انضباطی

در حال حاضر احتمالاً انگیزه دارید و می دانید چگونه نظم و انضباط ایجاد کنید، اما چند نمونه از خود انضباطی از زندگی روزمره چیست؟

روزهای هفته قبل از کار به باشگاه بروید

یک فرد منضبط ممکن است از نیروی اراده خود استفاده کند تا هر روز قبل از کار در همان زمان به باشگاه برود، حتی اگر این به معنای زودتر بیدار شدن باشد. لباس های بدنسازی خود را آماده کنید. صبحانه مناسب بخورید، تا بتوانید به موقع از در خارج شوید. همچنین به خود فرصت دهید تا پنج روز در هفته کار کنید، شاید از دو روز شروع کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای ورزش چه زمانیست؟

عادات جدیدی مانند آماده کردن غذا یا به روز رسانی بودجه خود را هر جمعه ایجاد کنید

عادات جدیدی ایجاد کنید تا به موفقیت شما کمک کند. چند چیز را در زندگی خود مشخص کنید که دوست دارید آنها را تغییر دهید و در عوض آنها را با یک عادت خوب جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید سالم‌تر غذا بخورید، آماده کردن وعده‌های غذایی را امتحان کنید . هنگامی که امور مالی بسیار زیاد است، هفته ای یک بار شروع به بودجه بندی کنید. حتی یک عادت کوچک سالم مانند بیرون رفتن به مدت 20 دقیقه در روز یک مکان عالی برای شروع است.

 

به طور مداوم یک ذهنیت مثبت برای سلامت روان خود انتخاب کنید

بخش بزرگی از چگونگی بهبود نظم و انضباط خود مستلزم آن است که از نظر ذهنی قوی باشید. افکار خوش بینانه را همیشه انتخاب کنید تا به شما کمک کنند به جای اینکه شما را عقب نگه دارند موفق شوید. این بخش بزرگی از تبدیل شدن به بهترین خود شماست.

 

حتی زمانی که حوصله کار را ندارید به خودتان انگیزه بدهید

آخرین نمونه از خود انضباطی ایجاد انگیزه در خود است. داشتن یک فرد منظم مستلزم تلاش است، به خصوص زمانی که خسته یا بی حوصله هستید. با فکر کردن به اینکه وقتی همه چیز را می خواهید انجام دهید چه احساسی خواهید داشت به خودتان انگیزه دهید تا کار کنید. عادت کنید قبل از استراحت در پایان روز کار را انجام دهید.

 

 

13 نقل قول برای خود انضباطی برای حفظ انگیزه شما

همه ما در حین کار بر روی نظم و انضباط خود و رسیدن به اهدافمان به یک نفر که “من را بلند کن” باشد نیاز داریم. بنابراین در ادامه چند نقل قول عالی برای خود انضباطی وجود دارد که به شما کمک می کند انگیزه خود را حفظ کنید.

 1. “فقط به این دلیل که شما با نظم و انضباط خود دست و پنجه نرم می کنید به این معنی نیست که باید پرچم سفید را به اهتزاز در آورید و تلاش های خودسازی خود را با شکست کامل اعلام کنید. در عوض، تلاش کنید تا احتمال اینکه به عادت های سالم تر خود پایبند باشید را افزایش دهید – حتی زمانی که شما آن را دوست ندارید.” – امی مورین
 2. “توانایی نظم بخشیدن به خود برای به تاخیر انداختن رضایت در کوتاه مدت به منظور برخورداری از پاداش های بیشتر در دراز مدت، پیش نیاز ضروری برای موفقیت است.” – برایان تریسی
 3. جواهرات زیبا می توانند از خاک بیرون بیایند. مبارزه می تواند به شما نظم و انضباط و انعطاف پذیری بیاموزد.» – دیپا صنعتانی
 4. “درد خود انضباطی هرگز به اندازه درد پشیمانی نخواهد بود.” – ناشناس
 5. انضباط شخصی قدرت جادویی است که شما را عملاً غیرقابل توقف می کند. – ناشناس
 6. “بدون هیچ گونه از خودگذشتگی، چگونه می توان به موفقیت رسید؟” – لیلا گیفتی آکیتا
 7. “همه موفقیت ها با نظم و انضباط شخصی شروع می شود. با شما شروع می شود.” – دواین جانسون
 8. انضباط شخصی تنها قدرتی است که می تواند شما را حتی در سخت ترین شرایط انرژی نگه دارد. – سوکانت راتناکار
 9. “موفقیت فقط اتفاق نمی افتد. شما باید در مورد آن عمدی رفتار کنید و این مستلزم نظم و انضباط است.» – جان سی ماکسول
 10. ما امروز کاری را انجام می‌دهیم که آن‌ها نمی‌خواهند، پس فردا می‌توانیم کاری را که آنها نمی‌توانند انجام دهند.» – دواین جانسون
 11. «هرگز از باور به تحول شخصی خود دست نکشید. حتی در روزهایی که ممکن است متوجه آن نشوید یا تمایلی به آن نداشته باشید، هنوز هم اتفاق می افتد. – لاله دلیا
 12. “خود انضباط چیزی جز خودآگاهی نیست.” – مروارید زو
 13. “موفقیت با انضباط شخصی آغاز می شود.” – یکشنبه آدلجا

بیشتر بخوانید: چطور نگران و مضطرب نباشیم؟

 

بهترین کتاب های خود انضباطی برای مطالعه

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه نظم و انضباط ایجاد کنید، و چند نقل قول عالی‌تر برای خود انضباط پیدا کنید، شروع به خواندن کتاب‌هایی در این زمینه کنید . این پیشنهادات می تواند به شما در شروع کمک کند.

بدون بهانه: قدرت انضباط خود اثر برایان تریسی

 

بدون بهانه: قدرت انضباط خود اثر برایان تریسی

بدون بهانه: قدرت انضباط خود اثر برایان تریسی

دست پایین، بهترین کتاب در مورد نظم و انضباط خود، بدون بهانه است!: قدرت انضباط خود نوشته برایان تریسی است. به شما نشان می دهد که چگونه می توانید در زندگی خود از جمله اهداف شخصی و مالی خود به موفقیت دست پیدا کنید.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه منظم تر باشید و هر فصل تمرین هایی دارد که به شما کمک می کند رویکرد “بدون بهانه” را در زندگی خود اعمال کنید. من این کتاب را در هر فرصتی که به دست می‌آورم توصیه می‌کنم و اغلب آن را مرور می‌کنم.

 

 

عادات اتمی راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت های بد نوشته جیمز کلیر

عادات اتمی راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت های بد نوشته جیمز کلیر

عادات اتمی راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادات خوب و شکستن عادت های بد نوشته جیمز کلیر

عادات ما بخش عمده ای از چگونگی تسلط بر خود انضباطی است. نویسنده جیمز کلیر در عادات اتمی در مورد چگونگی تغییر الگوها و ایجاد عادات کوچک در کنار سایر عادات برای رسیدن به اهداف می نویسد.

برای هر کسی که خواهان یک فرمول آزمایش شده و واقعی برای بهبود زندگی خود است، یا به نکات خود انضباطی نیاز دارد عالی است.

علاوه بر این، به جای تکیه بر انگیزه، Clear راه هایی را برای تبدیل کردن تغییرات مثبت به یک انتخاب طبیعی و آسان مورد بحث قرار می دهد. شما نمی خواهید این راهنما را از دست بدهید.

 

 

کتاب کوچک تغییرات بزرگ: رویکرد بدون اراده برای ترک هر عادت اثر امی جانسون

اگر عادت خاصی دارید که می‌خواهید برای همیشه آن را غلبه کنید، این کتاب می‌تواند به شما کمک کند. کتاب کوچک تغییرات بزرگ که توسط دکتر امی جانسون نوشته شده است، اطلاعاتی در مورد مغز و اینکه چرا عادت ها به روش های خاصی کار می کنند ارائه می دهد.

همه اینها می تواند به شما کمک کند تا به سازنده ترین و منضبط ترین فرد ممکن تبدیل شوید.

 

 

7 عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی

 

7 عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی

7 عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی

به هیچ وجه کتاب جدیدی با عنوان 7 عادت افراد بسیار مؤثر نوشته استفان کاوی مرتبط باقی نمی ماند. همه عادات به گونه ای طراحی شده اند که شیوه زندگی ما را به چالش بکشند و ما را به افرادی منضبط تر تبدیل کنند.

این فقط رفتار ظاهری نیست. این مطالعه همچنین بر چرایی و ارزش های اصلی ما به عنوان مردم تمرکز دارد. همچنین نمونه های زیادی از خود انضباطی را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: چطور ارتباط موثر داشته باشیم؟

 

 

دانستن نحوه ایجاد نظم و انضباط کار می‌طلبد، اما می‌توان آن را انجام داد

وقتی صحبت از نحوه ایجاد نظم و انضباط می شود، همه چیز در مورد تعهد به بهبود و بازگرداندن خود در هنگام لغزش است. با این گفته ها، یک حوزه از زندگی خود را مشخص کنید که می خواهید در آن پیشرفت کنید. در مرحله بعد یک برنامه اقدام برای کمک به شما در بهبود نظم و انضباط خود تنظیم کنید. با گذشت زمان، تلاش و ثبات، با نظم و انضباط خود پیشرفت های بزرگی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: 12 قانون برای شاد بودن در زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *